تاریخ به روز رسانی: 1402/09/14

درباره وزارت نيرو > بيانيه راهبرد مشاركت عمومي

بيانيه راهبرد مشاركت عمومي

در راستاي اجراي ماده 9 تصويب‌نامه 1127128 مورخ 28 / 12 / 95 شوراي عالي اداري، مبني بر حق اظهار نظر آزاد و ارائه پيشنهاد در مورد تصميم‌ها و فرايندهاي اداري و حسب مصوبه جلسه 54 كميته ارتقاي سلامت اداري مورخ 05 / 12 / 97 ، مقرر شد برخي تصميم‌ها، آيين‌نامه‌ها و دستورالعمل‌هاي اداري مرتبط با حقوق افراد، پس از تاييد پيش‌نويس و قبل از تصميم نهايي در پرتال وزارت نيرو درج و طي دو هفته براي اظهار نظر در اختيار عموم قرار گيرد. پس از دريافت نظرات و ديدگاه‌هاي سازنده مردمي نسبت به اصلاح و ابلاغ آن اقدام خواهد شد.

بیانیه راهبرد مشارکت عمومی وزارت نیرو

بیانیه راهبرد مشارکت عمومی وزارت نیرو
وزارت نيرو، به عنوان متولی تامين، انتقال و توزيع آب شرب سالم و بهداشتی و تولید برق مطمئن و پایدار براي مصارف بخش های مختلف و آحاد جامعه در سطح کشور؛ خود را موظف مي داند در جهت تدوین اهداف، برنامه‌ها و فعالیت‌های مرتبط با صنعت آب و برق، حتي المقدور نسبت به اخذ مشارکت عمومي تلاش نموده و در اين زمينه خط مشي خود را به شرح زير ترسیم، و بر عملکرد شرکت‌ها و مؤسسات زیرمجموعه نظارت نماید:
  1. جلب مشارکت و کسب رضايت مردم در بالاترين سطح ممکن و تلاش در جهت رعايت کامل منشور حقوق شهروندي در حيطه وظايف و فعاليت‌هاي وزارت نيرو
  2. توسعه اعتماد و سرمايه اجتماعي در نظام حکمراني و مديريت منابع آب و انرژي از طريق احترام به حقوق شهروندان و استيفاي حقوق اجتماعي آنان و تلاش در جهت فراهم آوردن زمينه‌ سلامت جسمي، روحي و رواني و اجتماعي آحاد جامعه در زمینه‌هاي مرتبط با صنعت آب و برق
  3. اطلاع‌رساني جامع و آموزش و فرهنگ‌سازی مصرف بهینه آب و انرژي؛ با هدف ارتقاي آگاهی کارکنان، مشترکان و ذینفعان نسبت به وظایف فردی و مسئولیت‌های اجتماعی خویش در قبال جامعه و جلب و جذب مشارکت‌های مردمی.
  4. شفاف‌سازي و فراهم کردن بستر مشارکت همه ذينفعان در سياست‌گذاري، تصميم‌گيري و اجراي سياست‌ها و طرح‌ها، با به‌کارگيري ابزارهاي مناسبِ مشارکت الکترونيک، و بهره‌گيري از ظرفيت مشاوره اي مردم و سازمان‌هاي مردم نهاد
  5. تسهيل دسترسي آزاد و جامع به اطلاعات آب و انرژي
  6.  بهبود پاسخگويي در برابر تبعات و عواقب تصميمات و فعاليت‌هاي وزارت نيرو بر محیط‌زیست و جامعه؛ در راستاي مسئولیت اجتماعی سازماني.
  7. سنجش میزان رضایتمندي کارکنان و مشترکان از دریافت خدمات در بازه زماني يکساله، بطور مرتب، جهت ارائه خدمت به نحو شایسته تر
  8. در نظر گرفتن تمهيدات لازم به منظور جمع‌آوري و بهره‌برداري از نظرات، پیشنهادات و انتقادات کارکنان، مشترکان و ذینفعان در راستاي جلب رضايت مشتركين صنعت آب و برق، در چارچوب قوانين و  مقررات.  
از کليه کارکنان، مدیران، مشاوران، پیمانکاران و ذینفعان انتظار می‌رود با التزام عملي به موارد فوق الذکر، تلاش نمايند تا زمینه تحقق آن در وزارت نيرو و کليه شرکت‌هاي تابعه و وابسته و شرکت های فعال در صنعت آب و برق، فراهم آيد.

وزير نيرو

پيوندها

وزارت نيرو در راستاي اجراي مصوبه فوق و به منظور نیل به اهداف مندرج در منشور اخلاقی و خط مشی حوزه ستادي وزارت نيرو  مبنی بر ارتقاء سطح رضایتمندی مشترکین صنعت آب و برق و سایر مردم نسبت به دریافت نظرات، پیشنهادها و انتقادات ایشان، از طرق زیر اقدام می‌نماید.